دلیل از دست دادن فالوورهای اینستاگرام چیست؟ چطور فالوور های بیشتری بگیرم؟

 

اینستاگرام بستری مناسب برای انجام فعّالیت‌های تجاری می‌باشد و بسیاری از ارائه دهندگان خدمات گوناگون از این مسئله آگاه هستند و به همین دلیل است که استفاده‌ی صحیح از ابزارهای تبلیغاتی می‌تواند به شما در رسیدن به اهداف مشخّص شده در این زمینه کمک نماید. در این مقاله قصد داریم تا دلایل ریزش فالوورها در اینستاگرام و راهکارهای صحیح جذب مخاطبان جدید در این شبکه‌ی اجتماعی را به شما آموزش دهیم.

دلیل از دست دادن فالوورهای اینستاگرام چیست؟

این سوال ذهن بسیاری از کاربران اینستاگرام را به خود مشغول کرده است. جالب است بدانید که جذب فالوور در این شبکه‌ی اجتماعی به دلیل وجود رقابت‌های سنگین در این زمینه بسیار سخت می‌باشد ولی از دست دادن این فالوورها می‌تواند در یک چشم به هم زدن اتّفاق بیفتد. در این قسمت قصد داریم تا مهم‌ترین دلایل ریزش فالوورهای اینستاگرام را به شما عزیزان توضیح دهیم.

از عکس‌های بی‌کیفیّت و تکراری برای تولید محتوا در اینستاگرام استفاده می‌کنید:

این مورد می‌تواند یکی از مهم‌ترین دلایل ریزش فالوورها در اینستاگرام محسوب شود. این شبکه‌ی اجتماعی پرمخاطب یک رسانه‌ی بصری و تصویری محسوب می‌شود و این ویژگی اهمیّت استفاده از عکس‌های باکیفیّت برای تولید محتوا را افزایش می‌دهد. هیچ‌گاه از اسکرین شات‌های صفحات دیگر برای تولید محتوا استفاده نکنید و همواره از عکس‌های اورجینال و باکیفیّت برای تولید محتوا در اینستاگرام کمک بگیرید. استفاده از اسکرین شات‌ها علاوه بر کاهش قابل توجّه کیفیّت عکس، موجب بدگمانی فالوورهای شما نسبت به محتوایی که به اشتراک می‌گذارید می‌شود و در بلند مدّت می‌تواند تأثیر فراوانی بر روی میزان محبوبیّت شما بگذارد.

پست‌های تولیدی خود را بدون در نظر گرفتن یک بازه‌ی زمانی مشخّص به اشتراک می‌گذارید:

این مورد نیز یکی از دلایل از دست دادن فالوورها در اینستاگرام می‌باشد و می‌تواند نقش پر رنگی را در میزان محبوبیّت شما بر عهده داشته باشد. همواره پست‌های خود را با یک فاصله‌ی زمانی مشخّص و بدون وقفه‌ی طولانی به اشتراک بگذارید تا دچار چنین مشکلی نشوید. به اشتراک گذاری پست‌ها با وقفه‌ی طولانی موجب نارضایتی فالوورهای شما خواهد شد و میزان تمایل آن‌ها برای دنبال کردن پست‌های شما را کاهش خواهد داد. عدد طلایی در رابطه با فاصله‌ی پست‌های به اشتراک گذاشته شده در این شبکه‌ی اجتماعی ۱.۵ می‌باشد و به این معنی است که فاصله‌ی زمانی مابین پست‌های شما در اینستاگرام بهتر است که به بیشتر از ۱.۵ روز افزایش نیابد.

به فالوورهای خود در اینستاگرام کم‌تر از حالت عادّی توجّه می‌کنید:

این مورد در درجات بعدی نقش مهمی را در رابطه با جلب رضایت فالوورهای اینستاگرام بر عهده دارد. چنانچه شما در زمینه‌ی سرگرمی و یا فروش یک محصول خاص در حال فعّالیت هستید، بهتر است که همواره به کامنت‌های مخاطبان خود ارزش قائل شوید و با پاسخ‌دهی به آن‌ها موجب افزایش رضایت آن‌ها از مطالب و عملکرد خود شوید. چنانچه شما این روش را به درستی پیاده سازی نمایید، می‌توانید به راحتی فالوورهای اینستاگرام خود را نمک‌گیر کنید! چه کسی از یک ادمین مردم‌دار متنفّر است؟

از قدرت کلمات غافل نشوید:

قدرت کلمات یکی از زوایای پنهانی اینستاگرام می‌باشد و می‌تواند مخاطبان را به سوی شما جذب نماید. همواره از کلماتی شیوا و دلپذیر برای تولید محتوا استفاده کنید و سعی کنید که محتوای شما بدون غلط املایی باشد. رعایت این نکات می‌تواند به شما در تولید محتوایی باکیفیّت و جذّاب کمک شایانی را نماید و مخاطبان را دسته دسته به سوی شما هدایت کند. در این مورد نیز سعی کنید با صرف انرژی بیشتر، مطالبی جدید و غیر تکراری را به مخاطبان خود ارائه دهید تا محبوبیّت شما در اینستاگرام افزایش پیدا کند.

پیج‌های فروش محصولات کار سختی را در زمینه‌ی کسب رضایت فالوور‌ها در اینستاگرام در پیش دارند:

پیج‌های فروش محصولات مختلف نسبت به سایر پیج‌ها با مشکلات بیشتری در زمینه‌ی از دست دادن فالوورهای اینستاگرام سر و کار دارند و دلایل این امر مشخّص است. فالوورهای شما دوست ندارند تا کسی چیزی به آن‌ها بفروشد! بله! درست حدس زدید! بیشتر افرادی که در پیج‌های مختلف این شبکه‌ی اجتماعی در حال جستجوی جدیدترین برند‌های لباس و کیف و کفش هستند دوست ندارند کسی آن‌ها را مجبور به خرید یک محصول نماید و این مسئله مشکلات این گونه‌ پیج‌ها را دو چندان می‌کند. هدف اصلی اینستاگرام ایجاد سرگرمی برای افراد می‌باشد و افراد بسیاری تنها به منظور تفریح و آگاهی از قیمت محصولات در پیچ‌های فروشگاهی اینستاگرام حضور دارند. بنابراین، شما باید مهارت‌های فروش خود را به شدّت در این زمینه افزایش دهید و با ترفند‌هایی مناسب مخاطبان را به سوی خود جلب کنید.

بیش از حدّ تبلیغ می‌کنید:

انجام صحیح تبلیغات و تکنیک‌هایی همچون تبادل لینک می‌تواند به رشد پیج اینستاگرام شما کمک کند ولی بد نیست بدانید که هیچ‌ فاکتوری به اندازه‌ی زیاده‌روی در تبلیغات فالوورهای شما را فراری نخواهد داد! افرادی که پیج شما را دنبال می‌کنند در اکثر مواقع فقط به دنبال مطالب ارائه شده در پیج شما هستند و دوست ندارند تا محتوای نامربوطی را در پیج شما ببینند. بنابراین، همواره در مراحل ابتدایی فعّالیت خود از پیاده‌سازی چنین تکنیک‌هایی بپرهیزید و استفاده از آن‌ها را به مراحل و اقدامات پایانی اختصاص دهید تا فالوورهای اینستاگرام شما دچار ریزش شدید نشوند.

 

برای رشد سریع صفحه اینستاگرام کسب و کارتان چه کارهایی باید انجام دهید؟

رشد سریع در اینستاگرام دغدغه‌ی اصلی کسب و کارهای نوظهور در این شبکه‌ی اجتماعی می‌باشد. فروشگاه‌های اینترنتی به تعدادی فالوور برای شروع فعّالیت خود نیاز دارند و کسب چنین مخاطبانی در یک مدّت زمان طولانی می‌تواند آسیب‌هایی جدّی را به چنین کسب و کارهایی وارد کند. در این قسمت قصد داریم تا روش‌های رشد سریع صفحه‌ی اینستاگرام را به شما آموزش دهیم

از هشتگ‌های مناسب استفاده کنید:

استفاده از هشتگ‌های مناسب می‌تواند نقش بسیار پر رنگی را در رشد سریع صفحه‌ی اینستاگرام شما بر عهده داشته باشد. همواره از هشتگ‌های مناسب و پر مخاطب برای تولید محتوا استفاده کنید. به کار بردن صحیح این روش می‌تواند مخاطبان جدید را با سرعتی باور نکردنی به پیج تجاری شما هدایت کند و به رشد سریع‌تر صفحه‌ی شما کمک کند. به یاد داشته باشید که در این روش همواره باید از هشتگ‌های مرتبط و محبوب برای تولید محتوا در اینستاگرام استفاده کنید و باید مراقب باشید که دچار شادو بن (Shadow Ban) نشوید. شادو بن به معنی استفاده از هشتگ‌های ممنوعه در تولید محتوا می‌باشد و استفاده از این هشتگ‌ها منجر به محو شدن پست شما از اکسپلور اینستاگرام خواهد شد و نتایج بدی را به همراه خواهد داشت. بنابراین، همواره از بهترین و مربوط‌ترین هشتگ‌ها برای جذب مخاطبان جدید استفاده کنید.

از قدرت تبادل لینک در اینستاگرام غافل نشوید:

تبادل کردن لینک‌ها با صفحات تجاری مرتبط می‌تواند به جذب مخاطبان فراوان در اینستاگرام منجر شود و رونق بالایی را به کسب و کار شما ببخشد. اگر شما منابع مالی مناسبی در اختیار دارید، می‌توانید از سلبریتی‌ها نیز در زمینه‌ی تبلیغات کمک بگیرید و مخاطبان بی‌شماری را در مدّت زمان کوتاهی کسب نمایید. این سلبریتی‌ها با دریافت مبلغ ناچیزی محصولات شما را به مخاطبان خود معرّفی می‌کنند و به دیده شدن این محصولات در اینستاگرام کمک می‌نمایند.

 از ربات‌های جذب فالوور در اینستاگرام استفاده کنید:

استفاده از ربات‌ها و راهکارهای دیگری همچون خرید فالوور از جمله روش‌های پرخطر برای جذب مخاطبان جدید محسوب می‌شوند و احتمال مسدود شدن اکانت شما را افزایش می‌دهند. بنابراین، همواره به این روش‌ها به چشم راهکارهای نهایی نگاه کنید و هیچ‌گاه در ابتدای راه از آن‌ها استفاده نکنید.

کیفیّت محتوای خود را افزایش دهید:

محتوای تولید شده توسّط شما حرف اوّل و آخر را در زمینه‌ی جذب فالوور اینستاگرام می‌زند و شما می‌توانید با رعایت اصول خاصّی مخاطبان فراوانی را جذب کنید. همواره از عکس‌هایی باکیفیّت و متعدّد برای معرّفی محصول خود استفاده نمایید و به کپشن‌های پست‌های خود توجّه ویژه‌ای داشته باشید. کپشن‌های پست‌های تبلیغاتی خود را به دقّت بازنویسی کنید و از کلمات و عباراتی جذّاب و روان برای تولید محتوا استفاده کنید. با مخاطبان خود در تعامل باشید و به سوالات آن‌ها با صبر و حوصله‌ی فراوانی پاسخ دهید و هیچ‌گاه آن‌ها در بیش از حدّ برای دریافت پاسخ معطّل نکنید. همواره به یاد داشته باشید که رمز موفّقیت در اینستاگرام چیزی نیست جز صبر و پشتکار فراوان. هیچ‌روشی وجود ندارد که در مدّت زمان یک هفته پیچ شما را به محبوب‌ترین و پرمخاطب‌ترین پیج تبدیل کند و در اکثر مواقع شما نتایج عملکرد خود را حدّاقل بعد از گذشت ۱ ماه مشاهده خواهید کرد. بنابراین، همواره در این زمینه صبر و حوصله داشته باشید.

تلاش و پشتکار شما در زمینه‌ی استفاده‌ی صحیح از این تکنیک‌ها میزان بازده آن‌ها را مشخّص خواهد کرد

چگونه به کمک استوری ‌های اینستاگرام مخاطب جذب کنیم؟

رعایت موارد ذکر شده در رابطه با استوری‌های اینستاگرام نیز صادق است. با این حال، بازده این روش می‌تواند بیشتر از اشتراک‌گذاری پست باشد. در تولید محتوای استوری‌های خود همواره از موسیقی‌های جذّاب و خوشایند در پس زمینه‌ی محتوای خود استفاده کنید و استیکرهای مناسب با محتوای مورد نظر را در استوری‌ها بگنجانید. همچنین، همواره از استوری‌های جذّاب و آموزنده در میان استوری‌های فروشگاهی خود استفاده کنید تا ذهن مخاطبان بیش از اندازه درگیر تبلیغات نشود. رعایت این نکته می‌تواند تأثیرات روان‌شناسی عمیقی را بر ذهن مخاطبان شما بگذارد و ذهن آن‌ها را از تکرار دور نماید. چنانچه کسب و کار شما یک فروشگاه محلّی محسوب می‌شود، از تگ‌های جغرافیایی برای معرّفی محصول خود به افراد یک محدوده‌ی جغرافیایی خاص استفاده کنید تا این افراد بیشتر به سمت محصولات شما در اینستاگرام متمایل شوند. شما می‌توانید از قابلیّت Call To Action در اینستاگرام برای گنجاندن محتوای بیشتر در استوری‌های خود استفاده نمایید و اطّلاعات بیشتری را به مخاطبان خود ارائه دهید. در کل، خلّاقیت شما تنها حد و مرز استفاده از امکانات تبلیغاتی استوری‌ها را مشخّص خواهد کرد. بنابراین، همواره سعی کنید با تولید بهترین استوری‌ها مخاطبان خود را به خرید محصولات خود متمایل نمایید.

 

امیدوارم از مطالب ارائه شده نهایت استفاده را ببرید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
پشتیبانی آکادمی رشد مالی
مبینا سعادت

سلام، مبینا سعادت هستم.

به شما کمک می‌کنم که متناسب با تجربه و نیاز خود کارگاه مناسب را انتخاب کنید.

خوشحال میشم که در واتس اپ پاسخگوی شما باشم.

0910-8458573