نکاتی در مورد اینستاگرام و هشتگ در اینستاگرام

اینستاگرام

اینستاگرام یکی از شبکه های اجتماعی است که به بیشتر مردم جهان را به خود مشغول کرده و میلیون ها نفر در اینستاگرام به عنوان کاربر فعال هستند. هر کاربر در اینستاگرام می تواند بسته به استعداد و هنرهایی که دارد، فعالیت کند و پست و عکس هایش را با دنبال کنندگانش به اشتراک بگذارد. همچنین کاربر میتواند صفحه های مورد علاقه خود را دنبال کند و پست هایی را که آنها به اشتراک میگذارند، ببیند. کاربران اینستاگرام همگی به دنبال افزایش تعداد فالوورها و معروف شدن صفحه شان هستند و برای رسیدن به این هدف باید نکاتی را مانند هشتگ در اینستاگرام به خوبی بدانند و رعایت کنند. در این مقاله به بعضی از این نکات میپردازیم.

ویژگی های انتخاب نام در اینستاگرام

نام کاربری شما در اینستاگرام از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا تمامی افرادی که پیج و صفحه اینستاگرام شما را میبینند، شما را با این نام کاربری خواهند شناخت. همچنین نام کاربری صفحه شما در اینستاگرام، برای کسب و کارها در اینستاگرام نیز مفید است. اگر کسب و کاری برای خودتان دارید، در اینستاگرام میتوانید خدماتی که ارائه میدهند، را معرفی کنید و به کسب و کارتان رونق ببخشید و آن را گسترش دهید.
لازم به ذکر است اگر نام کاربری شما در اینستاگرام رند و کوتاه باشد و بتواند به طور کامل شما را معرفی کند، در افزایش تعداد فالوور هایتان و گسترش پیج تان به شما کمک شایانی خواهد کرد.
برای داشتن یک نام کاربری مناسب می توانید از نام خودتان استفاده کنید. برای مثال اگر اسم شما امیر می‌باشد، میتوانید نام کاربری اینستاگرام خودتان را Amir قرار دهید. اینگونه بسیار خوب و کوتاه خواهد شد. اما متاسفانه میتوان گفت این کار تقریبا غیر ممکن است، چرا که قبل از شما افرادی این نام ها را انتخاب کرده اند و خیلی کم پیش می آید که نام کاربری شما کم نظیر باشد و کسی آن را انتخاب نکرده باشد. اما راه هایی برای انتخاب نام کاربری مناسب هنوز وجود دارد. برای نمونه شما میتوانید املاء نوشتاری نام کاربری تان را به صورت های متفاوتی بنویسید. راهکار دیگر برای انتخاب نام کاربری مناسب این است که شما میتوانید از علائم نگارشی مانند خط تیره و یا نقطه در نام کاربری تان استفاده کنید. البته استفاده از علائم نگارشی نیز باید هر چه کمتر و کوتاه تر استفاده شود تا نام کاربری شما را زشت و بی معنی نکند. اینگونه شما میتوانید نامی را انتخاب کنید که قبل از شما از آن استفاده نشده باشد.
شما میتوانید حرف هایی که در اسم تان وجود دارد را تکرار کنید. برای مثال اگر نام شما علی است می توانید نام کاربری تان را aliiiiiiiiii بگذارید.
راهی دیگر برای داشتن نام کاربری رند و جذاب نیز وجود دارد. شما میتوانید از نام خانوادگی تان برای نام کاربری استفاده کنید. همچنین شما میتوانید از نامتان به همراه نام خانوادگی تان برای نام کاربری صفحه اینستاگرامتان استفاده کنید. نام و نام خانوادگی تان را میتوانید پشت سر هم و چسبیده به هم بنویسید، اما اگر این نام کاربری از قبل وجود داشت می توانید بین نام و نام خانوادگی تان آندرلاین و یا نقطه قرار دهید.
شما میتوانید بعد از نام یا نام خانوادگی تان پسوند official به معنای رسمی استفاده کنید. اینگونه علاوه بر اینکه نام کاربری تان از قبل وجود نداشته بلکه زیبایی نیز به نام کاربری و پیج شما میدهد. برای نمونه اگر نام شما مهدی است می توانید نام کاربری خودتان را mahdi official قرار دهید. همچنین برای زیبا شدن این نام کاربری میتوانید در بین نام و پسوند official، آندرلاین و یا نقطه قرار دهید.
پسوند دیگری نیز به نام original وجود دارد که از آن میتوانید به جای official استفاده کنید. پسوند original به معنای اصلی میباشد. پسوند دیگری نیز به نام real وجود دارد که از آن در ابتدا و انتهای نام و نام خانوادگی تان می توانید استفاده کنید. کلمه real به معنای حقیقی و اصل میباشد.

اگر نام کاربری شما در اینستاگرام رند و کوتاه باشد و بتواند به طور کامل شما را معرفی کند، در افزایش تعداد فالوور هایتان و گسترش پیج تان به شما کمک شایانی خواهد کرد.

بیوگرافی اینستاگرام باید به چه شکل باشد؟

زمانی که شما وارد صفحه اینستاگرام یک فرد می شوید، یکی از اولین چیزهایی که نظر شما را به خود جلب می کند، بیوگرافی صفحه آن فرد است. پس به این ترتیب بیوگرافی اینستاگرام از اهمیت زیادی برخوردار است و باید در نوشتن آن دقت کرد. اصولا بیوگرافی پیج اینستاگرام شما معرف شما به کسانی است، که از صفحه شما دیدن می کنند. بیوگرافی شرحی کوتاه از خصوصیات و ویژگیهای شما میباشد. در بیوگرافی اینستاگرام شما محدود هستید که فقط تا سقف ۱۶۰ کلمه بنویسید. یعنی شما باید تمامی ویژگی و مشخصات خودتان را در ۱۶۰ کلمه خلاصه کنید. پس بنابراین شما فضای محدودی برای جذب دیگران دارید. همچنین بسیاری از متخصصین اینستاگرام بر اهمیت نوشتن بیوگرافی تاکید دارند.
برای داشتن یک بیوگرافی خوب و جذاب باید چند نکته مهم را که در زیر آمده اند، رعایت کنید.
بیوگرافی شما باید کاری را که انجام میدهید، مشخص کند.
هویت شما را به صورت مختصر معرفی کند.
حاوی علایق شما باشد.

نکات نوشتن بیوگرافی خوب در اینستاگرام

یکی از نکاتی که بیوگرافی پیج شما را حرفه ای و جذاب میکند، فونت نوشتار بیوگرافی شماست. فونت نوشتار بسیار تاثیر مثبتی بر جذابی بیوگرافی شما دارد. برای تغییر فونت  نوشتار، راه های زیادی وجود دارد. یکی از این راه ها مراجعه به سایت هایی که کارشان تغییر فونت است، میباشد.
شما میتوانید بیوگرافی پیج اینستاگرام تان را با زبان انگلیسی نیز بنویسید. یکی از فواید این کار برای کسب و کارها در اینستاگرام این است که افراد از سراسر جهان میتوانند بیوگرافی پیج شما را ببینند و بخوانند. لازم به ذکر است اینستاگرام امکان ترجمه بیوگرافی را نیز در اختیار دنبال کنندگان قرار داده است و اگر بیوگرافی شما به زبان دیگری نوشته شده باشد، افراد میتوانند با زدن روی گزینه ترجمه در زیر بیوگرافی  از این امکان بهره مند شوند.
اگر پیج اینستاگرام شما تجاری میباشد، در بیوگرافی تان فعالیت تجاری و خدماتی را که ارائه میدهید معرفی کنید. همچنین برای مشتریانی که از صفحه شما در اینستاگرام جذب می شوند یک راه ارتباطی ساده قرار دهید.
لازم به ذکر است شما در بیوگرافی صفحه اینستاگرام تان میتوانید یک شماره تلفن قرار دهید و زمانی که کاربر بر روی گزینه تلفن کلیک کند، شماره شما نشان داده خواهد شد. شما میتوانید ایمیل تان را نیز به همین صورت در بیوگرافی اینستاگرام قرار دهید.
شما در بیوگرافی اینستاگرام تان میتوانید از ایموجی و استیکر های مناسب نیز استفاده کنید و این بر زیبایی و جذابیت بیوگرافی شما می افزاید.
شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که در هنگام نوشتن بیوگرافی بخواهید به خط بعد بروید اما با زدن روی دکمه enter یا همان دکمه خط بعد این عمل انجام نشود. برای این مشکل یک راه حل در زیر آمده است.
شما میتوانید متن مورد نظر خود را با فاصله های دلخواه در نرم افزار های نوشتاری دیگر مانند یادداشت های تلفن همراه، بنویسید و سپس آن را در بیوگرافی خود کپی کنید.
بعضی افراد معتقدند که بیوگرافی اینستاگرام نکته اصلی است که موجب میشود افراد شما را فالو کنند. زیرا زمانی که به صفحه شما می آیند، اولین نکته ای که توجه آنها را جلب می کند، بیوگرافی پیج شما  میباشد. پس میتوان گفت یکی از عواملی که موجب افزایش فالوور های یک صفحه می شود، بیوگرافی آن صفحه می باشد. زمانی که فردی به طور اتفاقی به پیج شما میرود، بیوگرافی شما میتواند عامل تعیین کننده ای برای فالو کردن شما باشد. اکثر صفحه های تجاری معروف در اینستاگرام اطلاعات تماس و شماره خود را در بخش بیوگرافی قرار میدهند تا کاربران به راحتی بتوانند با آنها ارتباط برقرار کنند.
یکی از عوامل مهم در زیبایی و خاصی بیوگرافی تصاویر پروفایل شما میباشد. اگر یک برند فروش و هستید و محصولی را به فروش میرسانید، میتوانید تصویر مربوط به خدمات شرکت فروش تان را به عنوان پروفایل پیج اینستاگرام تان قرار دهید. این تصویر میتواند مربوط به محصولات و خدمات شما و یا تصویری از خود شما باشد. اینگونه پروفایل شما در راه رسیدن به موفقیت و اهدافتان به شما کمک خواهد کرد. گزینه مناسب برای قرار دادن به عنوان پروفایل میتواند عکس شما باشد. زیرا تصویر شما زمانی که به عنوان پروفایل روی صفحه اینستاگرام تان قرار میگیرد، به مشتریان احساس امنیت و صمیمیت دست میدهد و ناخودآگاه شما را امین و دوست خود می  پندارند و روی شما حساب باز میکنند. همچنین اگر شما تصویر برندتان را به عنوان پروفایل قرار دهید، مشتریان به خوبی برند و محصول شما را خواهند شناخت و محصولات تان در بازار رواج پیدا خواهند کرد و به فروش برسند. همیشه در نظر داشته باشید که تصویر پروفایل شما بایستی بسیار با کیفیت و واضح باشد تا خریدار و مشتری را گمراه نکند. لوگو محصول شما که قرار است پروفایل اینستاگرام شما باشد، باید توسط متخصصین و گرافیست های ماهر و با کیفیت بالایی ساخته شوند. برای ساخت یک لوگو با کیفیت، نیازی به پرداخت هزینه های زیادی ندارید و فقط یک لوگو معمولی که نام شرکت شما را به صورت مختصر معرفی کند.
شما میتوانید در بیوگرافی از هشتگ در اینستاگرام استفاده کنید. هشتگ ها موجب میشوند پیج شما بیشتر در معرض دید کاربران اینستاگرام قرار گیرد.

ویژگی عکس های اینستاگرام

شما برای معروف شدن و مشهور شدن صفحه اینستاگرام تان بایستی پست های زیبا و جذابی را به اشتراک  بگذارید. پست های شما در اینستاگرام نقش مهمی دارند. میتوان گفت پست های شما اصلی ترین نکته برای جذب فالوور می باشد. اگر پست های شما مفید و زیبا باشند، روز به روز تعداد فالوور هایتان بیشتر میشود و پست هایتان لایک میخورند. اما اگر پست های شما بی ارزش و بی معنی باشند، همان تعداد فالووری که در اختیار دارید نیز ممکن است از دست بدهید.

لازم به ذکر است شما میتوانید چندین پست را در یک جا به اشتراک بگذارید و کاربران با ورق زدن پست تمامی آنها را ببینند.
یک پست خوب ویژگی هایی دارد. یک ویژگی عکس های اینستاگرام این است که شما تصویری که میخواهید به اشتراک بگذارید، را میتوانید ویرایش کنید و فیلتر دلخواه خود را روی آن قرار دهید. ویژگی دیگری که باید پست شما داشته باشد این است که پست شما باید مفهوم و معنای خاصی و مفیدی را به کاربران ارائه دهد. اگر شما صفحه اینستاگرام تان محل کسب درآمد و یا تبلیغات برای شغل و حرفه تان می باشد، میتوانید تصاویر محصولات و یا نوع خدمت رسانی به مشتریان تان را در اینستاگرام به اشتراک بگذارید و جذب مشتری کنید. همچنین شما میتوانید توضیحات و با مشخصات محصولات تولیدی تان را در زیر عکس ها و یا به صورت جدا و پست به اشتراک بگذارید.
یک راه خوب برای بیشتر دیده شدن پست اینستاگرام شما این است که شما میتوانید کاری کنید که پست شما به اکسپلور اینستاگرام راه پیدا کند.
بعضی افراد فکر میکنند که قرار گرفتن پست و تصویر آنها در اکسپلور اینستاگرام تقریبا غیر ممکن است، اما اینگونه نیست. اما اینگونه نیست و با یاد گرفتن فرمول این کار شما به راحتی می توانید پست تان را وارد اکسپلور کنید. نحوه کارکرد اکسپلور اینستاگرام برای هر کاربر متفاوت است. اکسپلور هر فرد و تصاویری که به کاربر نشان میدهد، با اشخاص دیگر کاملا فرق میکند. نمایش تصاویر در اکسپلور بر اساس فعالیت کاربر و پست هاییست که لایک میکند و یا آنها را دنبال میکند. اگر شما بتوانید حداقل یک پست را وارد اکسپلور کنید، در جذب فالوور و دنبال کننده بسیار موثر خواهد بود. قرار گرفتن پست شما در اکسپلور نوعی تبلیغات در یک مکان پر بازدید میباشد.
قرار گرفتن پست شما در اکسپلور به شما کمک میکند که کسب و کار اینستاگرام تان را گسترش دهید و مشتریان یا دنبال کنندگان را به صفحه اینستاگرام تان  بیاورید.
در اشتراک گذاشتن پست های اینستاگرام باید به این نکته توجه داشت که کیفیت و زیبایی تصویر به تنهایی ملاک نیست. بلکه حتی زمان اشتراک آن پست نیز بسیار مناسب بوده است. زمان اشتراک گذاشتن پست اگر مناسب باشد به جذب فالوور و موفقیت شما کمک میکند، همینطور اگر این زمان در روز های مناسب صورت نگیرد، می تواند موجب ریزش فالوور های شما شود.
شما میتوانید افراد و یا برند هایی که در پست شما حضور دارند را تگ کنید و پیج آنها را معرفی کنید. اینگونه پست شما جذاب تر میشود و احتمال دارد آن فرد نیز شما را تگ کند و پیج تان را معرفی کند و به موفقیت شما کمک کند.

نکات انتخاب عکس های اینستاگرام

قاعدتا کاربران کنجکاو هستند که چگونگی کار روزانه پیج های موفق را بدانند. برای اینکه صفحه اینستاگرام شما موفق شود، برند تولیدی خودتان را منحصر به فرد و بی مانند کنید و پست های یکتا در صفحه تان قرار دهید تا محصولات تولیدی شما در اینستاگرام مشهور و مورد توجه قرار گیرند. شما میتوانید در پست های اینستاگرام تان مشخصات و ویژگی های محصولات تولیدی تان را به خوبی به کاربران معرفی کنید. در اینستاگرام برند های کم کیفیت و بی ارزش نیز توانسته اند با قرار دادن پست های هیجان انگیز و جذاب، محصولاتشان را مورد توجه خریداران قرار دهند، شما بایستی کپشن پست خود را به گونه ای جذاب و حرفه ای بنویسید که کاربر و یا خریدار با دیدن کپشن زیر پست به طور کامل محصول شما را بشناسد و همچنین کپشن زیر پست را به گونه ای بنویسید که برای همگان قابل فهم و درک باشد.

هشتگ در اینستاگرام

هشتگ در اکثر شبکه های اجتماعی وجود دارد. هشتگ در اینستاگرام معمولا مانند دسته بندی کردن پست ها میباشد. هشتگ در اینستاگرام موضوع پست و تصویر به اشتراک گذاشته را مشخص می کند. پس اگر کاربری دنبال پست هایی با یک موضوع می گردد، میتواند از هشتگ در اینستاگرام استفاده کند. پس میتوان گفت هشتگ در اینستاگرام کمک میکند تا پست ها در جست و جو زودتر و راحت تر پیدا شوند.
هشتگ با علامت # در شبکه های اجتماعی وجود دارد. شما میتوانید علامت # را پشت کلمه مورد نظرتان قرار دهید و آن را به هشتگ تبدیل کنید. شما می توانید در زیر پست تان از هشتگ استفاده کنید و اینگونه برای پست خود دسته بندی معین کنید. اگر پست شما در مورد موبایل سامسونگ می باشد، میتوانید در زیر آن از کلمات #موبایل، #سامسونگ، #موبایل سامسونگ استفاده کنید. اینگونه پست شما در این دسته بندی ها قرار می گیرد و اگر کاربران هشتگ موبایل و یا سامسونگ را جست و جو کنند، پست شما جزء آن دسته خواهد بود.
هشتگ در اینستاگرام دو کاربرد اساسی دارد. یکی از این کاربرد ها این است که هشتگ در اینستاگرام به کاربران میگوید که شما با چه هدفی پست گذاشته اید و پست تان درباره ی چه موضوعی میباشد. کاربرد دوم این است که هشتگ در اینستاگرام به کاربران کمک میکند که پست های زیادی در رابطه با یک موضوع ببینند. همچنین اگر هشتگ پست شما از تعداد زیادی برخوردار نباشد، این امکان برای شما وجود دارد تا بهتر دیده شوید. زیرا افرادی این هشتگ را دنبال می کنند و تعداد کمی هستند که با این هشتگ پست بگذارند، پس هنگامی که شما با اینگونه هشتگ ها پست میگذارید بیشتر دیده می شوید.
استفاده زیاد و بیش از حد از هشتگ در اینستاگرام دارای معایبی میباشد. استفاده زیادی از هشتگ میتواند حس کاربران به شما را بد کند و خواندن متن را برای کاربران سخت و مشکل می کند. عیب دوم این است که کاربران می پندارند شما فقط با هدف تبلیغ و افزایش فالوور صفحه اینستاگرام تان پست میگذارید و زیر آن هشتگ میگذارید. این کار برای یک صفحه برند و تولید محصول و یا حتی برای یک صفحه شخصی کار خوبی نیست. عیب بعدی نیز این است که امکان دارد اینستاگرام صفحه شما را به عنوان اسپم گزارش دهد و پیج شما بسته شود.
شما می توانید به جای قرار دادن هشتگ ها در کپشن تصویر آن ها را در کامنت ها نیز قرار دهید. این روش در جست و جو و پیدا کردن تصویر شما مانند همان روش قبلی است. اما با استفاده از این روش پست شما تمیز تر و زیبا تر میشود.
هیچ گاه هشتگ ربایی نکنید و از هشتگ معروف دیگران استفاده نکنید. بعضی کاربران با هدف جلب مخاطب روی به هشتگ ربایی از صفحه های پر بازدید می آورند.
نکته مهم  هشتگ در اینستاگرام این است که هر کلمه ای را هشتگ نکنید. زیرا اگر شما هشتگ های نامربوط و زیادی را در زیر پست قرار دهید، به فالوور هایتان و کاربران می گویید که شما میخواهید به هر نحو که شده صفحه تان را گسترش دهید و اینگونه کاربران کمتر به پیج شما خواهند آمد و شما را دنبال نخواهند کرد.  بهتر است صفحه تان را محدود به تعداد مشخصی هشتگ در اینستاگرام کنید و فقط از هشتگ های معین و مشخص خودتان استفاده کنید. اینگونه ارزش پست شما بیشتر و گیرایی آن نیز افزایش می یابد. همچنین صفحه شما مربوط به موضوع خاصی میشود.
هشتگ در اینستاگرام و سایر شبکه های مجازی به سه دسته کلی تقسیم میشود.
هشتگ برند: مربوط به برند و یا کسب و کار شخصی شما می باشد و شما میتوانید آن را زیر تمام پست هایتان قرار دهید.
هشتگ کمپین: هشتگ های کمپین معمولا کوتاه مدت هستند و مربوط به دوره ی زمانی خاصی می باشد و یک اتفاق  یا رویداد را معرفی می کنند. نام دیگر این هشتگ، هشتگ پروژه نیز میباشد. زیرا کوتاه مدت است و در یک دوران شروع میشود و در مدتی بعد به پایان میرسد.
هشتگ توضیح: بیشتر مورد استفاده برای طبقه بندی و دسته بندی پست ها میباشد.
همیشه هشتگ در اینستاگرام را قبل از اینکه زیر پست تان قرار دهید، آن را جست و جو کنید و ببینید چه کسانی از این هشتگ استفاده کرده اند. زمانی که شما یک هشتگ در اینستاگرام را جست و جو می کنید، اینستاگرام هشتگ های دیگری را نیز به شما پیشنهاد می دهد. به هشتگ های پیشنهادی دقت کنید؛ شاید انتخاب بهتری باشند.
 

چطور هشتگ مناسب پیدا کنیم؟

همانطور که در بالا گفتیم، هشتگ در اینستاگرام از اهمیت بالایی برخوردار است. هشتگ در اینستاگرام میتواند موجب پیشرفت و گستردگی پیج شما شود. هشتگ در اینستاگرام تاثیر زیادی بر روی فعالیت کاری و تبلیغات یا بازاریابی شما دارد.
تعداد هشتگ در اینستاگرام بسیار زیاد بوده و تنوع زیادی در هشتگ ها وجود دارد. شما باید از بین هزاران هشتگ در اینستاگرام هشتگ مورد نیازتان را انتخاب کنید و حتی می توانید اسم برندتان را نیز مربوط به آن هشتگ قرار دهید. شما برای پیدا کردن نوعی هشتگ در اینستاگرام که مناسب صفحه شما و محصول تولیدی و تجارت شما باشد، نیازمند زمان زیادی هستید. شما بایستی در این مدت زمان تحقیق کنید و اطلاعات جمع آوری کنید. شما با جست و جو هشتگ در اینستاگرام می فهمید که چه تعداد پست مربوط به آن هشتگ در اینستاگرام وجود دارد.
شما مجاز هستید حداکثر ۳۰ هشتگ در اینستاگرام برای هر پست قرار دهید. پس باید با تحقیق و جست و جو نوعی هشتگ در اینستاگرام پیدا کنید، که ارتباط زیادی با کسب و کار و صفحه شما داشته باشد.
برای انتخاب هشتگ های مناسب در اینستاگرام میتوانید مراحل زیر را انجام دهید.
ابتدا ۵ الی ۷ هشتگ بسیار معروف و مشهور پیدا کنید. منظور از هشتگ های بسیار معروف و مشهور در اینستاگرام، هشتگ هایی هستند که بیش از ۲۰۰ هزار پست به آنها اختصاص دارد. لازم به ذکر است برای حفظ امنیت صفحه و پست هایتان از هشتگ هایی که بیشتر از ۷۰۰ هزار پست به آنها اختصاص داده شده است، استفاده نکنید. زیرا ممکن است این هشتگ ها توسط ربات اداره شوند و صفحه شما را با مشکل روبه رو کند.
۵ الی ۷ هشتگ که حدود ۵۰ هزار پست به آنها اختصاص داده شده است، را پیدا کنید.
۳ الی ۵ هشتگ که کمتر از ۱۰ هزار پست به آن اختصاص داده شده است، را پیدا کنید، که به کسب و کار و صفحه شما بسیار مربوط باشد.
۱ الی ۳ هشتگ اختصاصی برای برند خودتان داشته باشید، که تا به حال از آنها استفاده نشده باشد. آنها را به اسم شرکت و یا محصولات تولیدی تان نام گذاری کنید.
هنگامی که شما از هشتگ های مربوط به پست تان استفاده می کنید، کاربران با جست و جوی آن هشتگ و کلمه پست شما را می بینند و ممکن است شما را دنبال کنند. پس هشتگ در اینستاگرام به افزایش فالوور های صفحه شما کمک می‌کند.
شما میتوانید صفحه هایی که در حیطه کاری شما مشغول هستند و موفق شده اند، را بررسی کنید و با توجه به پست های آنها هشتگ های مناسبی را انتخاب کنید. با بررسی این صفحات و پیج ها پر طرفدارترین و مشهور ترین هشتگ در اینستاگرام در مورد حرفه و صنعت خودتان را پیدا کنید.
اگر میخواهید هشتگ های معروف و مربوط به صنعت و حیطه کاری تان در اینستاگرام پیدا کنید و به دنبال ابزاری میگردید که این کار را برای شما انجام دهد، میتوانید از برخی سایت ها استفاده کنید. شما میتوانید به بعضی از سایت ها یک کلمه کلیدی دهید و سپس بیش از ده ها هشتگ مربوط به آن را دریافت کنید. برای مثال اگر بخواهید در مورد موبایل سامسونگ هشتگ دریافت کنید، میتوانید این کلمه را به عنوان کلمه کلیدی وارد کنید و سپس چندین هشتگ مربوط را دریافت کنید.

هشتگ سازی شخصی

امروزه هشتگ ها را در همه جا میبینیم. در تمامی شبکه های اجتماعی، برنامه های تلویزیونی، تبلیغات درون شهر و سایر رسانه ها هشتگ ها وجود دارند و از اهمیت زیادی برخوردار است.
برای اولین بار در جهان شخصی به نام کریس مسینا فکر و خیال ساخت هشتگ در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی را با توییتر مطرح کرد. در آن زمان ایده‌ی کریس مسینا بسیار خسته کننده و مسخره به نظر مدیران توییتر می رسید. اما هم اکنون  چندین سال از آن پیشنهاد می گذرد و هشتگ در اینستاگرام و بیشتر شبکه های اجتماعی در دنیا به موضوع مهم و ضروری برای این شبکه ها تبدیل شده است.
شاید شما در ابتدا فکر کنید که ساخت هشتگ اختصاصی کار ساده ای باشد. اما در واقع این چنین نیست و ساخت هشتگ در اینستاگرام نیازمند تلاش و تحقیق و جمع آوری اطلاعات میباشد. همچنین هشتگ در اینستاگرام باید به گونه ای طراحی شود که در ذهن و یاد کاربران اینستاگرام قرار گیرد و آن هشتگ را به خاطر بسپارند.
هشتگ در اینستاگرام می تواند مخاطبین و کاربران زیادی را به سمت صفحه شما جذب کند. بعد از اینکه با هشتگ های مختلف توانستید کاربرانی را به خود جذب کنید، زمان ساخت هشتگ اختصاصی برای شما فرا رسیده است.
همانطور که گفتیم برای ساخت هشتگ در اینستاگرام بایستی از علامت # در پشت کلمات استفاده کنید و کلمات را بدون فاصله پشت سر هم بنویسید. اگر از دو کلمه در هشتگ استفاده میکنید و می خواهید بین آنها فاصله گذارید، میتوانید از آندرلاین استفاده کنید. برای مثال اگر میخواهید از هشتگ موبایل سامسونگ استفاده کنید، می توانید اینگونه بنویسید #موبایل_سامسونگ.
لازم به ذکر است استفاده از اعداد و حروف مجاز است. ولی استفاده از علایم و نشانه های نگارشی مانند ویرگول، علامت سوال و علامت تعجب ممنوع است و شما نمیتوانید از این علایم استفاده کنید. استفاده از ایموجی برای هشتگ در اینستاگرام مجاز بوده و شما برای زیبایی هشتگ خود میتوانید از ایموجی استفاده کنید.
زمانی که شما قصد ساخت هشتگ در اینستاگرام برای برند خودتان را دارید، در همان لحظات اول فکر ها و‌ هشتگ های زیادی به ذهنتان می رسند. اما بهتر است عجولانه تصمیم نگیرید و اولین هشتگی که به ذهنتان رسید را استفاده نکنید. بهتر است تمامی هشتگ هایی که به ذهنتان می رسند را روی کاغذ یا تخته بنویسید. هر هشتگی که به ذهنتان می رسد را روی کاغذ یا تخته بنویسید. حتی هشتگ هایی که به نظرتان بی مفهوم و بی ارزش هستند را نیز روی کاغذ یا تخته بنویسید. در ابتدا برای هشتگ سازی با کلماتی که با برند و محصول شما ارتباط دارند شروع کنید و هشتگ هایی با آنها بسازید. به افراد و پیج های اینستاگرامی که در حوزه کاری شما فعالیت دارند توجه کنید و آنها را بررسی کنید و ببینید آنها چگونه برای خود هشتگ اختصاصی مربوط با برندشان ساخته اند. از روی آنها کپی نکنید. تمامی آنها را بررسی کنید و با توجه به آنها هشتگ برندتان را بسازید.
سعی کنید نوعی هشتگ در اینستاگرام بسازید که کاربران و خریداران به راحتی بتوانند از این هشتگ در همه جا استفاده کنند و موجب تبلیغ برند شما در اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی شوند.
همیشه سعی کنید هر هشتگی که میسازید به گونه ای اختصار برند شما باشد. همچنین تلاش کنید که هشتگ شما کوتاه و مفید باشد.
شما باید به گونه ای هشتگ در اینستاگرام بسازید که منحصر به برند شما باشد و هر جا که این هشتگ مشاهده میشود، نشان برند و محصولات شما باشد.
همانطور که گفتیم هشتگ در اینستاگرام هرچه کوتاه تر باشد، بهتر میتواند مفهوم و معنا را به کاربران و دنبال کنندگان تان انتقال دهد. از هشتگ های پیچیده استفاده نکنید. زیرا هشتگ های پیچیده خریداران و دنبال کنندگان را درگیر معنی هشتگ میکند و به خوبی متوجه منظور و مفهوم هشتگ شما نخواهند شد. گاهی اوقات آنچنان بر روی خاص بودن هشتگ در اینستاگرام تمرکز میکنیم که هشتگ دیگر مفهوم درستی نمی دهد و خریداران را گیج میکند. اما بعضی وقت ها برای افراد این مسئله پیش می آید، که چگونه هشتگی کوتاه و مختصر و گیرا بسازیم که مشتری را گیج نکند و به خوبی بتواند مفهوم و منظور کلمه را برساند؟ در پاسخ به این سوال باید گفت شما میتوانید از کلمات کاربردی استفاده کنید و از استفاده از کلمات تکراری برای هشتگ در اینستاگرام بپرهیزید.
در اصل برای برند شما هشتگ در اینستاگرام باید دارای اطلاعات اصلی و‌ مشخصات کلی برند و محصول شما باشد. زمانی که شما از هشتگ در اینستاگرام استفاده میکنید، اینستاگرام پست شما را در قسمت هشتگ ها نیز به نمایش میگذارد و این موجب دیده شدن پیج و صفحه اینستاگرام شما و حتی برند و محصول شما میشود. شما می توانید در کپشن یا شرح پست هایتان از چندین هشتگ در اینستاگرام استفاده کنید. اینگونه کاربران هر کدام از این هشتگ ها را جست و جو کنند، پست شما به آنها نمایش داده خواهد شد.
همچنین برای اینکه از هشتگ های زیادی در کپشن پست تان استفاده کنید و ظاهر کپشن شما زشت نشود میتوانید از روش مخفی کردن هشتگ ها استفاده کنید. زمانی که شما یکی از هشتگ هایتان را مخفی می کنید، کاربران با جست و جوی آن هشتگ در اینستاگرام پست شما را خواهند دید؛ اما دیگر هشتگ های زیادی در کپشن پست شما دیده نمی شوند که ظاهر پست شما را زشت کند.
همیشه در نظر داشته باشید، اگر در کپشن پست تان از جمله استفاده میکنید و می خواهید درون جمله از هشتگ استفاده کنید، از حداکثر دو هشتگ استفاده کنید. چرا که اگر در یک جمله در کپشن پست تان از تعداد زیادی هشتگ استفاده کنید، موجب زشت شدن و کسل کننده شدن پست تان میشود.
همچنین از یک هشتگ طولانی و بی مفهوم استفاده نکنید. زیرا موجب کسل کننده شدن پست شما خواهد شد‌.
همیشه به یاد داشته باشید که هشتگ های شما با متنی که در کپشن تان نوشته اید، دارای ارتباط باشند و با هم هماهنگ باشند.
از هشتگ های مشهور و معروف در اینستاگرام استفاده کنید. زیرا زمانی که هشتگ معروفی در زیر پست شما قرار دارد، کاربران با جست و جو آن هشتگ در اینستاگرام  پست شما را خواهند دید. اینگونه هشتگ های معروف می توانند به جذب فالوور برای پیج کمک کنند. البته استفاده از هشتگ های اختصاصی خودتان را فراموش نکنید. زیرا کاربران با جست و جوی هشتگ اختصاصی شما فقط پست های شما را خواهند دید و هشتگ های اختصاصی نیز برای جذب فالوور و مخاطب بسیار مفید هستند.
اگر در ابتدای کار خود هستید، پیشنهاد می کنیم که مقاله بهبود اکانت اینستاگرام برای اینستاگرام مارکتینگ را حتما بخوانید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
پشتیبانی آکادمی رشد مالی
مبینا سعادت

سلام، مبینا سعادت هستم.

به شما کمک می‌کنم که متناسب با تجربه و نیاز خود کارگاه مناسب را انتخاب کنید.

خوشحال میشم که در واتس اپ پاسخگوی شما باشم.

0910-8458573