چند راه برای ایجاد انگیزه در کارمندان

زمان مطالعه : 14دقیقه
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد و زمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.
دسته بندی :
بازاریابی
نویسنده :
احسان حیدری - تیم تحریریه احسانشون

عنواین اصلی

کارمندانی که در یک سازمان فعالیت می‌کنند ساعات زیادی را در طول روز مشغول هستند. اگر شما به ‌عنوان یک مدیر در سازمانی فعالیت دارید و به‌ دنبال راه ‌های ایجاد انگیزه در کارمندان هستید، ما را همراهی کنید. بسیاری از مدیرانی که در سازمان‌ ها فعالیت می‌کنند تصور می‌کنند تنها راه ایجاد انگیزه در کارمندان اضافه کردن حقوق آن ‌ها است. این ‌موضوع و این تصور کاملاً اشتباه است. شما نمی‌توانید با دادن حقوق اضافه یک انگیزه صد‌در صدی را در کارمندان خود ایجاد کنید. علاوه ‌بر حقوق مناسب، یک فضای کاری باید فضایی نسبتاً سالم و مناسب باشد.

درست است که حقوق و پول برای ایجاد انگیزه در کارمندان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، اما فرمولی که می‌تواند باعث افزایش راندمان کاری شود؛ بسیار پیچیده‌تر از این حرف ‌ها است. راهکار ها و روش‌ های گوناگون و متفاوتی وجود دارند که می‌توانند در ایجاد انگیزه در کارمندان تاثیر گذار باشند. هر کدام از این راهکار ها به‌ نحوی می‌توانند درصدی از انگیزه کارمند شما را بالاتر ببرند. اگر شما تلاش کنید تا در سازمان خود از تمامی این نکات بهره ببرید، می‌توانید مطمئن باشید که درصد انگیزه در کارمندان شما تا حد بسیار زیادی بالا می‌رود. به ‌هر حال اگر شما به ‌دنبال این روش ‌ها هستید و حس می‌کنید انگیزه کارمندان‌ شما کمی پایین آمده، به شما پیشنهاد می‌کنیم تا در ادامه این محتوا حتما با ما همراه باشید.

بررسی اهمیت ایجاد انگیزه در کارمندان

شما به ‌عنوان یک مدیر حرفه‌ای باید قدرت تشخیص میزان انگیزه در کارمندان خود را داشته باشید. برخی از نشانه ‌ها هستند که می‌توانند به شما کمک کنند متوجه شوید که آیا کارمندان شما انگیزه بالایی دارند یا خیر. این نشانه ‌ها در واقع دلیل اصلی پایین آمدن راندمان کاری شما هستند. به ‌طور کلی هنگامی ‌که شما متوجه شدید بهره‌وری کارتان تا حد بسیار زیادی پایین آمده، بسیاری از کارکنان از کار کردن در سازمان شما خسته شده‌اند، سهل انگاری و بی‌دقتی ‌های زیادی در سازمان به وجود آمده، اشتباهات زیادی در سازمان صورت می‌گیرد، و کیفیت محصولات و خدمات پایین آمده است؛ بهتر است بدانید که میزان انگیزه در کارمندان شما تا حد بسیار زیادی کم شده است.

هنگامی ‌که شما این نشانه‌ ها را مشاهده کردید نباید به توبیخ کارمندان خود بپردازید. تنها کار عقلانی و منطقی در این شرایط استفاده از روش ‌های متفاوتی ایجاد انگیزه در کارمندان می‌باشد. این روش ها می‌توانند به شما کمک کنند تا کارمندان خودتان را سرحال‌تر کنید و انگیزه از دست‌ رفته را به آن ‌ها بازگردانید. توجه کنید که ایجاد انگیزه در کارمندان اصلا کار راحتی نیست و تلاش زیادی را می‌طلبد. پس اگر قصد دارید در این راه قدم بردارید، بهتر است کفش آهنی به پا کنید.

مزایای ایجاد انگیزه در کارمندان کدام ‌ها می‌باشند؟

وجود انگیزه در فضای کاری از ملزومات یک فضای کاری می‌باشد. یعنی اگر شما می‌خواهید از خلاقیت و توانایی کارمندان خودتان بیشترین استفاده را ببرید باید حتما تلاش کنید تا انگیزه در محیط کاری را در بالاترین حد ممکن خود نگه دارید. به‌ طور کلی بالا بودن انگیزه در کارمندان مزایای زیادی برای کسب ‌و کار دارد. برای مثال اگر انگیزه کارمندان بالا باشد بسیار کم پیش می‌آید تا دل‌زدگی و یا استعفا از سازمان صورت بگیرد. در این شرایط کارمندان بهترین خدمات را عرضه می‌کنند زیرا عاشق کار خودشان هستند. همچنین همکاری در سازمانی که انگیزه جمعی در آن بالا می‌باشد، بسیار زیاد است.

ناهماهنگی یکی از عوامل اصلی ایجاد مشکلات در سازمان ‌ها می‌باشد. شما با ایجاد انگیزه در کارمندان می‌توانید هماهنگی آن ‌ها را بالا ببرید و از طریق همین روش سود دهی زیادی داشته باشید. کارمندانی که انگیزه کافی دارند مسئولیت ‌پذیری بالایی در قبال فعالیت‌ ها دارند و به کاری که انجام می‌دهند احساس تعهد می‌کنند. علاوه‌ بر این موضوع خلاقیت نیز در فضایی که انگیزه جمعی در آن بالاست، بیشتر رشد می‌کند و تأثیرات سازنده‌ترین می‌گذارد. به‌ طور کلی این محیط، محیطی بسیار پویا می‌باشد که در آن اختلافات به ‌راحتی حل می‌شوند و برای مشکلات در سریع‌ترین زمان ممکن راه‌ حلی پیدا می‌شود. 

بررسی روش ‌ها و راهکارهای ایجاد انگیزه در سازمان

بیشتر برای شما گفتیم که برای ایجاد انگیزه در کارمندان شما باید صبر و حوصله زیادی داشته باشید. این کار، کاری نسبتاً سخت و زمان‌بر می‌باشد اما به ‌هیچ‌ عنوان غیرممکن نیست. تنها فرمولی که شما باید با دقت داشته باشید از پا نیفتادن و خسته نشدن است. اگر می‌خواهید روش ‌های تاثیر گذار در زمینه ایجاد انگیزه در کارمندان را فرا بگیرید، باید این را بدانید که خواندن این محتوا به ‌تنهایی نمی‌تواند به شما کمک کند. شما باید علاوه‌بر یادگیری این نکات، برنامه‌ریزی برای عملی کردن آن‌ها داشته باشید تا بتوانید به‌ صورت درست و اصولی به ایجاد انگیزه در کارمندان سازمان خود بپردازید.

توجه به مکان کار کارمندان

مورد اول و شگفت ‌انگیزی که می‌تواند در زمینه ایجاد انگیزه در کارمندان بسیار تاثیر گذار باشد محل کار آن‌ ها می‌باشد. محیط اداری باید کاملاً تمیز و پرانرژی باشد. هر سازمان و اداره‌ای براساس فعالیتی که انجام می‌دهد از دکوراسیون خاصی بهره می‌برد. شما به‌ عنوان یک مدیر باید در زمینه دکور کردن فضای کاری بسیار به جزئیات دقت داشته باشید و از المان ‌ها و فاکتور های تاثیر گذار بهره ببرید. سعی کنید تا محیط اداره را با رنگ‌ های شاد دکور کنید تا انرژی کارمندان حین کار کردن را بالا ببرید. هیچ‌ کس دوست ندارد اول صبح هنگامی ‌که از خواب بیدار می‌شود روز خود را در یک محیط کثیف و ناراحت ‌کننده شروع کند.

سعی کنید تا محیط کار را درست مانند خانه دکور کنید. از گلدان ‌ها تابلو ها و ابزار های دکوری گوناگونی بهره ببرید و تلاش کنید تا یکدستی و هماهنگی را در فضا بهبود بخشید. سعی کنید که برای دکوراسیون از تخصص افراد کار کشته بهره ببرید و از آن ‌ها بخواهید تا با استفاده از المان ‌های گوناگون محیط را طوری طراحی کنند تا شما بتوانید راحت‌تر به ایجاد انگیزه در کارمندان بپردازید. محل کار تاثیر شگفت ‌انگیزی در ناخودآگاه افراد دارد و می‌تواند به ایجاد انگیزه کمک شایانی کند.

رابطه خود با کارمندان را بهبود ببخشید

روش دیگری که می‌تواند در ایجاد انگیزه در کارمندان کمک‌ کننده باشد بهبود رابطه میان شما با کارمندان‌ است. شما باید مانند یک دوست برای کارمندان‌ خود باشید و همواره آن‌ ها را همراهی کنید. احساس ارتباطات دوستانه می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در حس وفاداری کارمندان داشته باشد. همین موضوع می‌تواند به ایجاد انگیزه در کارمندان کمک کند. همه ما انسان‌ ها نیاز داریم تا در یک محیط جمعی به فعالیت بپردازیم. شما با ساختن یک ارتباط دوستانه می‌توانید این نیاز انسانی را در کارمندان خودتان رفع کنید و به آن‌ ها انگیزه بدهید. شما هنگامی‌ که پروژه‌ هایی را قبول می‌کنید و یا یک فعالیت را به یک گروه از کارمندان خود می‌سپارید؛ باید همواره با آن ‌ها در ارتباط باشید. به‌ هیچ‌ عنوان آن‌ ها را رها نکنید و همواره به آن ‌ها سر بزنید. در رابطه با روند پیشرفت و یا نیاز های احتمالی آن ‌ها سوال بپرسید.

به استراحت کارمندان دقت داشته باشید. یکی از روش ‌های شگفت ‌انگیز در زمینه ایجاد انگیزه در کارمندان توجه به نیاز آن ‌ها می‌باشد. یکی از نیاز های اصلی ما انسان ‌ها استراحت کردن و دور شدن مدت ‌زمانی از فضای کاری می‌باشد. روز های تعطیل می‌توانند این حس خوب را به ما بدهند. اما شما نیز به ‌عنوان یک مدیر و کارفرما می‌توانید در این زمینه به کارمندان خود کمک بیشتری بکنید. سعی کنید که فضای کاری را طوری طراحی کنید تا کارمندان فضای استراحت بیشتری داشته باشند. برای مثال می‌توانید پنجشنبه‌ ها را به ‌طور کامل تعطیل کنید و یا ساعاتی زودتر به تعطیل کردن سازمان بپردازید. توجه کنید که شاید شما از تعطیل کردن چند ساعت زودتر کارمندان ضرر و زیان ‌هایی را در کار خودتان داشته باشید، اما مطمئن باشید با انگیزه‌ای که کارمندان‌ از این رفتار شما دریافت می‌کنند، صد برابر بیشتر از ضرر و زیانی که به شما وارد شده جبران خواهد شد.

برای هر کارمند شخصیت قائل شوید

یکی از روش‌ های بسیار تاثیر گذار در زمینه ایجاد انگیزه در کارمندان کمک به عزت‌نفس آن ها می‌باشد. همه افراد به ‌عنوان یک شخص دارای عزت‌نفس و احترام خاصی هستند. برخی از کارمندان ممکن است که کمتر از برخی دیگر دارای عزت‌نفس و اعتماد به نفس باشند. وظیفه شما به ‌عنوان یک مدیر کمک به افراد برای بهبود حس اعتماد به ‌نفس می‌باشد. شما باید به افراد کمک کنید تا تصویر خوب و سازنده‌ای نسبت ‌به خودشان و فردیت خود داشته باشند.

هر چه فرد بیشتر خودش را دوست بدارد و اعتماد به ‌نفس بیشتری داشته باشد، انگیزه سرشار تری برای کار کردن خواهد داشت. یکی از منابع اصلی ایجاد انگیزه در کارمندان، خود کارمند می‌باشد. شما می‌توانید با کمک به بهبود اعتماد به ‌نفس و عزت‌نفس کارمندان به آن ‌ها کمک کنید تا خودشان انگیزه‌ی درونی‌شان را برای کارکردن بالاتر ببرند. همین موضوع می‌تواند به ایجاد انگیزه در کارمندان منجر شود و به شما کمک کند تا از یک رابطه غیرمستقیم کارمندانی با انگیزه، پرشور، و متخصص را داشته باشید.

به موقعیت شغلی کارمندان دقت داشته باشید

مورد تاثیرگذار بعدی در ایجاد انگیزه در کارمندان دقت به موقعیت شغلی هر کارمند بپاشد. یکی از عوامل مخرب که می‌تواند تأثیرات بسیار بدی روی انگیزه کارمندان داشته باشد، زد و بند های گوناگون در سازمان ‌ها است. هنگامی ‌که فردی در سازمان شما ده سال مشغول به کار است، نمی‌تواند بپذیرد فردی که تنها دو سال است به سازمان شما وارد شده به یک رئیس تبدیل ‌شده و حالا به کارمندان با سابقه بالاتر دستور می‌دهد. این احساس، احساسی بسیار مخربی است که می‌تواند انگیزه کارمندان را از صد به صفر برساند. سعی کنید که در پوشش‌ های شغلی کارمندان دقت زیادی داشته باشید و اگر قرار است کار غیر عرفی را انجام دهید، یک جلسه بگذارید و به‌ طور کامل دلایل خودتان را در آن جلسه شرح دهید. این کار کمترین کاری است که شما می‌توانید به ‌عنوان یک مدیر انجام دهید.

سعی کنید که مهارت افراد را به‌ خوبی شناسایی کنید و آن‌ ها را در موقعیت شغلی درست قرار دهید. شایسته ‌سالاری را سرلوحه کار خودتان قرار دهید و هنگامی ‌که کارمندان شما از شرایط شکایت دارند سعی کنید به احساسات آن‌ ها اهمیت دهید. هر چند وقت یک‌بار در رابطه با جایگاه شغلی کارمندان از آن ‌ها سوال بپرسید تا متوجه شوید که آیا آن ‌ها از جایگاهشان راضی می‌باشند یا خیر. در ادامه سعی کنید که متناسب با پاسخ آن‌ ها اقداماتی را در پیش بگیرید تا بتوانید حس رضایت در آن ‌ها را افزایش دهید و باعث ایجاد انگیزه در کارمندان شوید.

به کارمندان احترام بگذارید

شما به‌ عنوان یک مدیر در یک سازمان، به این‌ موضوع دقت داشته باشید که افرادی که در سازمان شما فعالیت می‌کنند انسان هستند نه ربات. شما باید به آن‌ ها به چشم انسان ‌هایی نگاه کنید که احساساتی دقیقاً مشابه احساسات شما دارند. این ‌که شما مدیر و رئیس آن ‌ها هستید این حق را به شما نمی‌دهد که با آن‌ ها رفتار ناشایستی داشته باشید. سعی کنید به ‌جای دستور دادن به آن ‌ها احساس مسئولیت ‌پذیری کارمندان را بالاتر ببرید. این‌ موضوع می‌تواند کمک شایانی به ایجاد انگیزه در کارمندان بکند. سعی کنید که به کارمندان اعتماد داشته باشید و اجازه دهید تا یک فعالیت را به روش خاص خودشان پیش ببرند.

سعی نکنید به آن‌ ها برنامه ‌هایی از پیش ‌تعیین‌ شده‌ای بدهید و از آن ‌ها بخواهید مانند ربات دقیقاً فعالیت ‌ها را همان‌ طور که ‌تعیین ‌شده است پیش ببرند. این‌ که شما مسئولیت انجام کاری را به آن ‌ها بدهید یعنی درصد بالایی از موفقیت و خلاقیت را به‌عهده آن‌ ها گذاشته‌اید. اما این ‌که شما به آن‌ ها دستور بدهید یعنی یک فعالیت واضح با روش مشخص را انتخاب کرده‌اید و حال به یک ابزار نیاز دارید تا این فعالیت را انجام دهد. خودتان با خواندن این چند جمله متوجه شدید چقدر دستور دادن با مسئولیت دادن تفاوت دارد. شما فهمیدید که چقدر دستور دادند تاثیر مخرب و محول کردن مسئولیت تأثیر سازنده دارد. با توجه به این موارد خودتان قضاوت کنید انتخاب کدام مسیر به نتیجه‌ای بهتر منجر می‌شود. 

ابزارهای باکیفیتی برای انجام کار به کار در اختیار کارمندان قرار دهید

شما به‌ عنوان یک مدیر باید ابزار کار با کیفیتی در اختیار کارمندان خود قرار دهید. برای ایجاد انگیزه در سازمان سعی کنید در اسرع وقت ابزار های بی‌کیفیت را دور بیندازید و یا به تعمیر ابزار های خراب بپردازید. کارمندان در اداره شما استخدام شده‌اند تا به انجام فعالیت‌ های کاری بپردازند. نه این ‌که با ابزار های خراب سر و کله بزنند و راهی برای درست کردن آن‌ ها پیدا کنند. برای مثال رایانه ‌های قدیمی را تعویض کنید، از پرینتر هایی با کیفیت بهره ببرید، و یا هر ابزار دیگری که در یک اداره به آن نیاز دارید را در مناسب‌ترین کیفیتش تهیه کنید. توجه کنید که ابزار های انجام پروژه ‌ها تنها ابزار های فیزیکی نیستند. برخی از پروژه‌ ها به داده‌ های از پیش ‌تعیین ‌شده و موارد گوناگون این‌چنینی نیاز دارند.

تفریح و استراحت را فراموش نکنید

در محیط کاری نیز می‌توان تفریح و استراحت داشت. یکی از روش ‌های ایجاد انگیزه در کارمندان که تاثیر زیادی نیز در این زمینه دارد، ایجاد یک فضای مفرح می‌باشد. سعی کنید همان قدر که برای کار کردن به کارمندان خود سخت می‌گیرید، برای استراحت کردن و تفریح کردن نیز به آن ‌ها سخت بگیرید. در هر سازمان، افراد ساعاتی را به بحث و گفتگو های آزاد می‌پردازند و زمان مفرحی را پشت سر می‌گذارند. شما به ‌عنوان یک مدیر باید سعی کنید تا بستر مناسب برای این فضا را تهیه کنید. این کار باعث میشود تا کارمندان بتوانند راحت‌تر با یکدیگر ارتباط آزاد برقرار کنند و احساس خوبی در این زمینه داشته باشند.

حتی شما میتوانید پا را فراتر بگذارید و این به ایجاد باشگاه ‌های ورزشی در سازمان خود بپردازید. سعی کنید از کارمندان خود بخواهید ساعتی را حین کار به ورزش کردن بپردازند. توجه کنید که این ایده‌ ها می‌توانند تاثیر شگفت ‌انگیزی در ایجاد انگیزه در کارمندان داشته باشند و احساس خوبی را به آن ‌ها تزریق می‌کنند.

به کارمندان خود روحیه بدهید

روحیه دادن از بنیادی‌ترین روش‌ های ایجاد انگیزه در کارمندان می‌باشد. در روز های سخت وظیفه شما به‌ عنوان یک مدیر حفظ روحیه و انگیزه کارمندان می‌باشد. سعی کنید که هر کارمند را به ‌عنوان یک فردیت شناسایی کنید و به فرد مورد نظر روحیه بدهید. در جلسات و فعالیت های تیمی از زحمات افراد تشکر کنید و به‌ صورت تک ‌به‌ تک به آن ‌ها بگویید که در چه زمینه‌ای فعالیت شگفت‌ انگیزی داشته‌اند. در ادامه به آنها بگویید که بهتر است کدام توانایی را در خودشان گسترش دهد و آن را حفظ کنند. 

استقلال کاری را حفظ کنید

از دیگر روش ‌های ایجاد انگیزه در کارمندان حفظ استقلال کاری می‌باشد. شما به ‌عنوان یک مدیر وظیفه دارید یک دستورالعمل کلی به کارمندان خود بدهید. این ‌که شما در طول روند انجام کار و جویای احوال کارمندان شوید و از آن ‌ها سوالاتی را بپرسید هیچ ایرادی ندارد. اما این‌ که شما در پایان روز و یا پایان هر ساعت از کارمند خود گزارش بخواهید و به او دستور دهید تا روند انجام فعالیت را برای شما گزارش دهد کار اشتباهی است. شما باید یک فضای مستقل را برای کارمندان خود ایجاد کنید و از او بخواهید که در این فضای مستقل به کار کردن بپردازد. در این فضا شما می‌توانید به توانایی ‌های کارمند خود اعتماد کنید و همین موضوع می‌تواند باعث ایجاد انگیزه در کارمندان شود. 

انعطاف ‌پذیر باشید

برای ایجاد انگیزه در کارمندان شما باید انعطاف ‌پذیر باشید، اگر می‌بینید کارمندی شرایط سختی دارد؛ فضای دورکاری را برای او فراهم کنید. البته این ‌موضوع زمانی کارآمد می‌باشد که شرکت و سازمان شما قابلیت دورکاری را داشته باشد. اما سعی کنید با دلیل ‌های بی‌خودی و توجیه ‌های اشتباه احساس بی ارزش بودن را به کارمندان خود انتقال ندهید. کارمندان می‌توانند در فضای دورکاری بدون هیچ ‌گونه سختی خاصی وظایف خودشان را انجام دهند. پس چرا شما باید بی‌خودی این فضا را از آن ‌ها بگیرید و آن‌ ها را در شرایط سخت قرار دهید. ذهن خود را کمی باز کنید و به کارمندان خود اعتماد داشته باشید. عدم ارائه خدمات این‌ چنینی مانند دورکاری احساس بدی را به کارمندان شما انتقال می‌دهد زیرا باعث می‌شود آن‌ ها فکر کنند شما به آن ‌ها اعتماد ندارید و احساس می‌کنید که در فضای دور از فضای سازمان، آن‌ ها وظایفشان را انجام نخواهند داد. 

به زمان ناهار دقت داشته باشید

همه ما انسان‌ ها به غذا خوردن نیاز داریم. زمانی‌ که برای صرف ناهار انتخاب می‌شود زمانی بسیار تاثیر گذار برای ایجاد انگیزه در کارمندان می‌باشد. علاوه‌ بر ناهار شما می‌توانید حتی برنامه‌ ریزی مناسبی برای صرف صبحانه در سازمان داشته باشید. به ‌هر حال شما باید یک زمان مشخص و خاص به کارمندان خود برای استراحت و غذا خوردن بدهید. بهتر است که این زمان را طوری مدیریت کنید تا خودتان نیز بتوانید در آن شرکت داشته باشید. اگر قانونی مبنی‌بر غذا خوردن دسته ‌جمعی در سازمان وجود داشته باشد، می‌تواند تا حد بسیار زیادی یک فضای مفرح و سازنده را ایجاد کند. حتی می‌توانید در برخی موارد کارمندان خود را مهمان کنید و برای آن ‌ها غذا بخرید. این روش یک روش عالی و تاثیر گذار برای ایجاد انگیزه در کارمندان می‌باشد که می‌تواند تأثیرات شگفت ‌انگیزی روی روحیه آن ‌ها داشته باشد. 

خلاصه

روش‌ های گوناگون و متنوع زیادی وجود دارند که می‌توانند به ایجاد انگیزه در کارمندان بپردازند. این روش ‌ها از پیش ‌تعیین ‌شده نیستند و می‌توانند با تحقیق و آزمون ‌و خطا به ‌عنوان روش ‌های تاثیر گذار انتخاب شوند. علاوه ‌بر روش ‌هایی که ما آن ‌ها را برای شما نام برده‌ایم روش‌ های گوناگون دیگری نیز وجود دارند که می‌توانند به شما کمک کنند به ایجاد انگیزه در کارمندان بپردازید. تنها کاری که شما باید انجام دهید قطعی کردن تصمیم خود مبنی‌بر ایجاد انگیزه در کارمندان می‌باشد.

جدای از مبحثی که ما در این محتوا را برای شما آوردیم، اگر به ‌عنوان یک مدیر تلاش دارید تا شرکت و سازمان خودتان را با روش ‌های نوین و تازه مدیریت کنید، به رشد کسب ‌و کار خود بپردازید، و همچنین از بستر شبکه های اجتماعی گوناگون بهره ببرید تا کسب‌ و کار خود را گسترده‌تر کنید، به شما پیشنهاد می‌کنیم تا با پشتیبانان سایت ما یعنی احسانشووون ارتباط برقرار کنید. ما در این سایت بسته ‌های شگفت‌انگیز زیادی برای شما در این سایت داریم.

دوره آموزشی پیشنهادی

دوره برزخ تبلیغات
350,000 تومان

آخرین مقالات

پرسش و پاسخ
نظر و یا هر سوالی در خصوص مقاله " چند راه برای ایجاد انگیزه در کارمندان " دارید مطرح کنید تا پاسخ دهیم.
4.7/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *