چند راه حل برای رفع مشکل مشاغل در زمان بحران

زمان مطالعه : 6دقیقه
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد و زمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.
دسته بندی :
دیجیتال مارکتینگ, بازاریابی
نویسنده :
احسان حیدری - تیم تحریریه احسانشون

عنواین اصلی

مهم نیست که شما چقدر در زمینه مدیریت کسب‌ و کار خود مراقب و هوشیار باشید، بحران ‌ها همواره در کمین هستند. ما در ادامه محتوا تلاش داریم تا برای شما در رابطه با روش ‌های رفع مشکل مشاغل در زمان بحران صحبت کنیم.  ما قصد داریم به شما بگوییم که از طریق چه روش‌ هایی می‌توانید از بحران ‌ها عبور کنید. درست است که هر چه شما محافظه‌کارتر باشید، احتمال به وجود آمدن بحران ‌ها برای شما کمتر می‌شود، اما در برخی بحران ‌ها شما هیچ ‌گونه دخالتی ندارید.

 

در واقع در برخی شرایط وارد شدن به بحران اجتناب‌ناپذیر می‌باشد. شرایط اقتصادی، تحریم ها، بدهی ها و موارد گوناگون دیگر می‌توانند باعث به وجود آمدن بحران ‌ها شوند. این شما هستید که می‌توانید با استفاده از راه‌ حل‌ های گوناگون به رفع مشکل مشاغل در زمان بحران بپردازید و شغل خودتان و کارمندان‌تان را نجات دهید. برای عبور از بحران شما باید به موارد گوناگون و متنوعی توجه داشته باشید تا بتوانید با دقت به این موارد به هدف اصلی خود که عبور از بحران است برسید. اگر کنجکاو هستید تا این موارد را بدانید، به شما پیشنهاد می‌کنیم تا ما را تا انتهای این محتوا همراهی کنید.

بحران یعنی چه؟

در مرحله اول قبل‌از بررسی راه ‌حل ‌های ساده برای رفع مشکل مشاغل در زمان بحران، بیایید با یکدیگر بررسی کنیم که اصلا بحران چیست؟ بحران یک تغییر بسیار بزرگ و عظیم است که می‌تواند باعث به وجود آمدن مشکلات بزرگی شود. توجه کنید که بحران معمولاً به‌ صورت ناگهانی رخ می‌دهد و می‌تواند یک وضعیت به‌ شدت خطرناک و غیر قابل ‌کنترل ایجاد کند. در این شرایط حفظ خون‌ سردی و به کار گرفتن تمام توانایی‌ ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در این شرایط برای رفع مشکل مشاغل در زمان بحران باید اقدامات گوناگونی انجام بگیرد‌. این اقدامات باعث میشوند تا در نهایت بتوان مشاغل را نجات داد و کسب ‌و کار از بحران خارج کرد. بحران ‌ها برای همه افراد رخ می‌دهند.

این شما هستید که انتخاب می‌کنید در زمان به وجود آمدن بحران پا پس بکشید یا روی پای خود بایستید و به ‌هیچ‌ عنوان کوتاه نیایید. در زمان بحران ممکن است که شما با بحث ‌ها و مشاجره‌ های زیاد، بدهی ‌های گوناگون، خیانت، درگیری با مشتری، و به ‌هم‌ ریختگی حساب کتاب ‌ها و … شوید. به‌ طور کلی بحران قابلیت این را دارد تا تمام کسب‌ و کار شما را از بین ببرد. اما به‌ هر حال بحرانذ‌ها نیز درجه‌ های متفاوتی دارند. این درجه‌ ها براساس مشکلاتی که به ‌وجودآمده‌اند تعیین می‌شوند. هر درجه‌ای از بحران قابل پشت سر گذاشتن است، اما برای موفقیت در زمینه عبور از بحران شما باید فعالیت شبانه‌روزی و تلاش زیادی داشته باشید.

بررسی چند راه ‌حل ساده برای رفع مشکل مشاغل در زمان بحران

مشکلات را شناسایی کنید

مورد اولی می‌تواند در دسته راه‌حل ‌های رفع مشکل مشاغل در زمان بحران قرار بگیرد شناسایی مشکلات است. شما باید با شفافیت زیاد مشخص کنید که چه مشکلاتی در پی بحران برای کسب ‌و کار شما به ‌وجود آمده است. هنگامی ‌که شما بتوانید تشخیص دهید مشکلات به‌ وجود آمده کدام‌ها هستند، راحت‌تر می‌توانید به مدیریت آن ‌ها بپردازید. شما باید تمامی مشکلات را یادداشت کنید و به ‌ترتیب اولویت به‌د نبال حل کردن هر کدام از آن ‌ها باشید. سعی کنید که نظر هر فرد متخصصی را برای رفع هر مشکل جویا شوید و بهترین نظر را انتخاب کنید و روی آن کار کنید. با تحلیل و بررسی و مشاوره گرفتن روند عبور از بحران بسیار راحت‌تر و ساده‌تر می‌شود‌. سعی کنید که با همکاری و مدیریت درست و شناسایی مناسب مشکلات به سمت عبور از بحران قدم بردارید. 

در زمان بحران مسئولیت ‌ها را به‌ صورت کاملاً شفاف بیان کنید

از دیگر روش ‌های رفع مشکل مشاغل در زمان بحران کنار گذاشتن رودربایستی هاست. شما باید در زمان بحران به ‌صورت کاملاً شفاف وظیفه هر فرد را مشخص کنید و از او بخواهید که با تمام توانی که دارد برای حل کردن مشکل تلاش کند. هنگامی ‌که شما در حال مدیریت هستید و ایده ‌های افراد را می‌پرسید، می‌توانید مناسب‌ترین فرد برای مدیریت هر مشکل را انتخاب کنید. بعد از انتخاب فرد مورد نظر از او بپرسید که آیا آمادگی کمک کردن به شما را دارد یا خیر. هنگامی ‌که او اعلام آمادگی کرد، مسئولیت او را به‌ صورت کامل و جامع به او ارائه دهید. حتی از او بخواهید تا مسئولیت‌ های خود را یادداشت کند تا هیچ مشکلی در این زمینه به وجود نیاید. از او بخواهید تا هنگام وجود هر ابهام با شما ارتباط بگیرد تا مشکلش را برطرف کند. اجازه ندهید هیچ مشکلی کوچک‌تری هنگام از بین بردن بحران برای شما به وجود بیاید.

خون‌سرد باشید

طبیعی است که در زمان رو به‌ رو شدن با بحران شما استرس بگیرید و دست ‌و پای خودتان را گم کنید. اما برای رفع مشکل مشاغل در زمان بحران خون ‌سردی بهترین سلاح می‌باشد. شما نیاز دارید تا در زمان بحران از تمامی منابع هوشی و ذهنی خودتان بهره ببرید تا بتوانید به مقابله با بحران بپردازید. هنگامی ‌که شما دچار استرس شده‌اید نمی‌توانید از تمام توانایی ذهنی و جسمی خودتان استفاده کنید. پس به نفع‌تان می‌باشد تا استرس را کنار بگذارید و تمام تمرکز خودتان را روی حل کردن مشکلی که به‌ وجود آمده است قرار دهید. با این کار شما می‌توانید راحت‌تر به مدیریت بحران بپردازید و سریع‌تر به راه‌ حل مورد نظر خودتان دست پیدا کنید. به جای داد زدن، توبیخ کردن دیگران، عصبانی شدن سعی کنید یک‌ نفس عمیق بکشید و به این‌ موضوع فکر کنید که شما در حال حاضر به تمام توان موجود در جسم و ذهن خودتان نیاز دارید. 

همه ‌چیز را یادداشت کنید

داشتن یک کتابچه مدیریت بحران می‌تواند تاثیر شگفت ‌انگیزی در موفقیت از عبور بحران داشته باشد. پس برای رفع مشکل مشاغل در زمان بحران بهتر است که شما یک دفترچه کوچک بردارید تمام ریز به ریز جزئیات مشکلات و شرایط را در این دفترچه یادداشت کنید. توجه کنید که در زمان بحران اولین احساسی که بعد از عصبانیت و استرس به ذهن انتقال داده می‌شود سردرگمی است. برای این ‌که بتوانید این حس بزرگ را خنثی کنید بهتر است که همه‌چیز را یادداشت کنید.

در دفتر چه خودتان دسته‌بندی ‌هایی را ایجاد کنید و در این دسته ‌بندی ‌ها به ‌طور مرتب  کار هایی که باید انجام دهید، اشخاص مورد اعتماد، فعالیت مربوط به این اشخاص و روند انجام کار ها را یادداشت کنید. این ‌موضوع باعث می‌شود تا هم از استرس و اضطراب شما کم شود و هم شما دید بازی نسبت ‌به مسیر پیش روی خودتان داشته باشید. مرحله به مرحله عبور از بحران را در این دفترچه یادداشت کنید تا بتوانید با دید باز به طراحی قدم بعدی بپردازید و راحت‌تر از بحران عبور کنید‌. درست است که شما نمی‌توانید برای هر مشکل از قبل برنامه ‌ریزی داشته باشید، اما داشتن دفترچه مدیریت بحران تاثیرات شگفت ‌انگیزی در زمینه کمک به شما خواهد داشت.

به خودتان اعتماد کنید

بسیاری از افراد هنگامی ‌که دچار بحران می‌شوند حس می‌کنند اشتباه از آن ‌ها بوده است. به این ‌موضوع توجه داشته باشید این توانایی ذهنی شما بوده‌ که کسب‌وکارتان را به این مرحله از رشد رسانده. پس برای رفع مشکل مشاغل در زمان بحران به توانایی ‌های خودتان اعتماد داشته باشید. کمی صبر کنید و با خود فکر کنید چگونه می‌توانید از طریق یک فرمول کارآمد، خودتان را از این بحران خلاص کنید. تصمیم بگیرید که در زمان بدتر شدن شرایط باید چه اقداماتی را انجام دهید و به ته مسیر خود فکر کنید. فکر کردن به آینده می‌تواند باعث شود تا شما راحت‌تر روند بیرون آمدن از بحران را پیدا کنید.

سعی کنید که برای هر اتفاق ممکن یک برنامه ‌ریزی داشته باشید تا در صورت بروز مشکل بتوانید راحت‌تر از آن عبور کنید. مطمئن باشید که تنها کسی که می‌تواند به رفع مشکل و مشاغل در زمان بحران کمک کند، خود شما هستید. این شما هستید که می‌توانید هم کسب‌ و کار خود را نجات دهید و هم از بیکار شدن کارمندان‌ خود جلوگیری کنید. تنها کاری که باید بکنید اعتماد کردن به خود و استفاده از تمام توانایی‌ های موجود در وجودتان می‌باشد. 

مثبت اندیش باشید

منطقی است که در زمان بروز بحران ما به بدترین اتفاقات فکر کنیم. اما بهتر است برای رفع مشکل مشاغل در زمان بحران کمی از منفی ‌بافی دور شویم و مثبت‌تر فکر کنیم. البته درست است که نمی‌توان در زمان بحران به اتفاقات مثبت فکر کرد اما می‌توان ذهن را از اخبار بد و منفی نیز دور نگه ‌داشت. سعی کنید تا آنجا که می‌توانید به اتفاقات ناگوار فکر نکنید. وقت البته فکر کردن به آینده کاری از الزامات اقدامات در زمینه مدیریت بحران می‌باشد زیرا می‌تواند به شما دستورالعمل‌ های مناسبی را بدهد. اما سعی کنید که اتفاقات ناگوار جزئی و بی‌ربط را به‌ طور کامل کنار بگذارید و به‌ هیچ‌ عنوان به آن ‌ها فکر نکنید. شما برای رفع مشکل مشاغل در زمان مدیریت بحران به تمام توانایی‌ های خودتان نیاز دارید. پس اجازه ندهید که درگیر کردن ذهن به اخبار ناگوار و به ‌دردنخور توانایی از توانایی ‌های شما بکاهد. 

روند عبور از بحران را ساده کنید

از دیگر اقدامات مهمی که می‌تواند به رفع مشکل مشاغل در زمان بحران کمک کند ساده کردن کار هاست. در یک وضعیت بسیار بد و اضطراری شما ممکن است که با آشفتگی زیادی دچار شوید. گیچ شدن نیز یکی دیگر از احساسات مخربی است که می‌تواند در این زمان گریبان‌گیر شما و کارکنانتان شود. سعی کنید به‌ نحوی برنامه‌ریزی کنید تا تمام افراد متوجه آن شوند. با ساده‌تر کردن کار ها و نشان‌ دادن روش عبور از بحران می‌توان راحت‌تر بحران ‌ها را پشت سر گذاشت و سریع‌تر به نتیجه رسید. اگر راهی را انتخاب کرده‌اید و مطمئن هستید که این راه پاسخ‌گو می‌باشد روند رسیدن به هدف را در این راه ساده کنید.

ارتباطات را صمیمی‌تر کنید

از دیگر روش ‌هایی که می‌تواند به رفع مشکل مشاغل در زمان بحران منجر شود، صمیمی‌تر کردن ارتباطات می‌باشد. سعی کنید ارتباطات خود با کارمندان و ارتباطاتی میان کارمندان را تا آنجا که می‌توانید صمیمی‌تر کنید. این صمیمیت احساس بسیار خوبی را در جمع شما ایجاد می‌کند و باعث می‌شود تا شما راحت‌تر به راه ‌حل مورد نظر و هدفتان برسید. هنگامی‌ که شما با یکدیگر صمیمی باشید هیچ ابایی از صحبت کردن با یکدیگر ندارید. این‌ موضوع باعث می‌شود تا هیچ ابهامی بدون پاسخ باقی نماند. همین موضوع می‌تواند باعث شود تا یک گروه به‌ صورت وصل شده به یکدیگر و زنجیره‌وار روند خروج از بحران را مدیریت کنند و به رفع مشکل مشاغل در زمان بحران بپردازند. هر چه این ارتباط مستحکم‌تر و صمیمی‌تر، و دوستانه‌تر باشد سازندگی آن بیشتر است و می‌تواند سریع‌تر شما را از بحرانی که در آن قرار گرفته‌اید خارج کند. 

انرژی داشته باشید

در زمان بحران کاری پرانرژی بودن و شاداب بودن کار بسیار سختی است. اما شما برای رفع مشکل مشاغل در زمان بحران هم خودتان به انرژی نیاز دارید هم کارمندان‌ شما دوست دارند که ببینند شما خودتان را نباخته‌اید. هر چه شما احساس مثبتی داشته باشید کارمندان شما  نیز از این احساس مثبت شما حس خوبی می‌گیرند. احساس مثبت در میان جمع شما می‌تواند روند باز کردن گره‌ ها را سریع‌تر کند و به شما کمک کند تا راحت‌تر از بحران عبور کنید. 

اعتماد به ‌نفس داشته باشید

اعتماد به ‌نفس یکی از سلاح های اصلی می‌باشد که می‌تواند به شما کمک کند به رفع مشکل مشاغل در زمان بحران بپردازید. اعتماد به ‌نفس انرژی شگفت ‌انگیزی را به شما می‌دهد و باعث ترشح هورمون‌ های کاربردی در بدن شما می‌شود. شکست همواره آزارد هنده و ناخوشایند می‌باشد. اما این‌ که شما مطمئن باشید که توان عبور از بحران‌ ها را دارید و اعتماد به ‌نفس خودتان را تقویت کنید می‌تواند کمک شایانی به شما بکند. شما نیاز دارید تا مطمئن شوید توانایی لازم در این زمینه را دارید. داشتن اعتماد به ‌نفس می‌تواند این اطمینان را به شما بدهد و باعث شود تا شما سرشار از اعتماد به ‌نفس شوید و راحت‌تر از بحران عبور کنید. 

حتی در زمان بحران نیز به‌ دنبال یاد گرفتن نکته‌ای باشید

هیچ ‌گاه یاد گرفتن را فراموش نکنید. برای رفع مشکل مشاغل در زمان بحران شما باید تمام تمرکز خودتان را روی حل کردن بحران بگذارید. اما بد نیست در این زمان تلاش کنید تا نکاتی را یاد بگیرید. تلاش برای یاد گرفتن نکات تاثیر گذار در این زمینه می‌توانند در زمان به وجود آمدن بحران‌ های آینده کمک شایانی به شما بکند. یعنی اگر شما هنگام عبور از بحرانی که در گذشته برای شما به ‌وجود آمده بود، نکاتی را یادداشت کرده باشید؛ در بحران حال حاضر می‌توانید از آن بهره ببرید. پس برای رفع مشکل مشاغل در زمان بحران بهتر است که از تجربیات گذشته خود بهترین استفاده را ببرید. همچنین سعی کنید که تجربیات حال حاضر خود را نیز ثبت و ضبط کنید تا در صورت نیاز بتوانید به ‌راحتی از آن ‌ها بهره ببرید و روند عبور از بحران را سریع‌تر کنید.

به برگزاری جلسات بپردازید

برای رفع مشکل مشاغل در زمان بحران برگزاری جلسات بسیار مهم و تاثیرگذار می‌باشد. با برگزاری جلسه شما می‌توانید روند عبور از بحران را بررسی کنید و مشخص کنید که در چه زمینه ‌هایی ایراد دارید. همچنین شما میتوانید نقاط قوت خود را نیز مشخص کنید و تلاش کنید تا آن ‌ها را قوی‌تر کنید. برگزاری جلسات می‌تواند باعث ایجاد یک هماهنگی و همدلی در شما شود. هماهنگی از مهم‌ترین سلاح‌ ها برای رفع مشکل مشاغل در زمان بحران می‌باشد. پیشتر برای شما گفتیم که هر چه زنجیره ارتباطی شما صمیمی‌تر باشد، راحت‌تر می‌توان از بحران عبور کرد. هماهنگی نیز سلاحی است که می‌تواند به شما کمک کند تا از برآیند انرژی ‌های موجود بیشترین استفاده را ببرید.

در دل بحران بحث و جدل داشته باشید و به توافق برسید

هنگام برگزاری جلسات شما باید به بحث و جدل بپردازید. حتی هنگامی ‌که می‌خواهید از افراد مسئول بپرسید که چقدر پیشرفت کرده‌اند، به وجود آمدن بحث و جدل اصلا اتفاق بدی نیست. در این شرایط شما می‌توانید به‌ صورت واضح نیاز های خودتان را بیان کنید و نیاز های فرد مقابل را نیز بشنوید. این ‌موضوع باعث می‌شود تا به ‌صورت روراست شرایط را بررسی کنید و به ‌دنبال یک راه‌ حل برای بهبود شرایط باشید. سعی کنید حتما بحث و جدل را به یک نقطه تفاهم برسانید.

هیچ ‌گاه در زمان بحران یک بحث را ناتمام باقی نگذارید و سعی کنید که با فردی که در حال بحث با او هستید به یک نقطه‌ی اشتراک برسید. برای رفع مشکل مشاغل در زمان بحران شما به این نقطه اشتراک نیاز دارید. شما نیاز دارید تا ببینید هر فردی در کسب‌ و کار شما با شما یک نقطه اشتراک دارد. از طریق همین نقطه اشتراک شما می‌توانید با آن فرد ارتباط بگیرید و از تمام توانایی ‌های او بهره ببرید. 

از افراد قوی و متخصص کمک بگیرید

برای رفع مشکل مشاغل در زمان بحران شما چاره‌ای جز استفاده از خدمات افراد متخصص ندارید. اگر این افراد را در گروه کاری خود دارید چه بهتر. می‌توانید به ‌راحتی از این تخصص آن ‌ها بهره ببرید تا روند عبور از بحران را سریع‌تر کنید. اما اگر در گروه خودتان فرد متخصصی ندارید، حتما به دنبال یک فرد متخصص بگردید‌. شما در زمان بحران جای هیچ ‌گونه خطایی ندارید. پس سعی کنید تا آنجا که می‌توانید از افراد متخصص کمک بگیرید و از آن ‌ها بخواهید که با تخصصشان به کمک شما بیایند. اگر می‌خواهید شرایط از اینی که هست بدتر نشود، ابایی از پرداخت هزینه برای گرفتن مشاوره و استفاده از تخصص آن ‌ها نداشته باشید مطمئن باشید. نظر تخصصی می‌تواند راحت‌تر شما را از بحران خارج کند.

شرایط را بپذیرید و به ‌دنبال دلایل آن نباشید

پیش ‌تر بار ها برای شما گفتیم که برای رفع مشکل مشاغل در زمان بحران شما به صد در صد توانایی ذهنی و جسمی خود نیاز دارید. در شرایطی ممکن است که شما با نشخوار فکری به‌ دنبال دلایل به وجود آمدن بحران باشید. توجه کنید که دلیل به وجود آمدن بحران هیچ ‌گاه نمی‌تواند یک راه روشن و سازنده را برای خروج از بحران به شما نشان دهد. پس سعی کنید که شرایط را بپذیرید و به‌ دنبال دلایل آن نباشید. با این کار تنها ذهن خود را خسته می‌کنید و راحت‌تر از پا می‌افتید. اجازه دهید تا این افکار بعد از عبور از بحران ذهن شما را اشغال کنند.

بعد از عبور از بحران شما می‌توانید ساعت‌ ها به دلیل به وجود آمدن بحران فکر کنید و تلاش کنید تا این دلیل را از بین ببرید. این‌ موضوع باعث می‌شود تا از به وجود آمدن بحران‌ ها به‌ صورت دوباره،  سه باره، و یا چند باره جلوگیری کنید‌‌. اما در بازه زمانی ‌که دچار بحران هستید، سعی کنید در ذهن خود را به روی این افکار قفل کنید و به‌ هیچ‌ عنوان اجازه ندهید حتی برای یک لحظه هم که شده این افکار ذهن شما را به خودشان مشغول کنند یا میان شما و گروه کاری‌ شما تفرقه بیاندازند. 

به ‌دنبال خراب‌تر کردن اوضاع نباشید

طبیعی است که در زمان به وجود آمدن بحران همه به ‌دنبال مقصر بگردند و تلاش کنند تا احساس بد و تقصیر و گناه را از روی دوش خودشان بردارند. این کار ممکن است که برای لحظه‌ای حس خوبی به شما بدهد اما مطمئن باشید که در ادامه احساس بد شما را چندین برابر می‌کند. پس برای رفع مشکل مشاغل در زمان بحران به ‌هیچ ‌عنوان اوضاع را خراب‌تر نکنید. سعی کنید حتی به آن دسته از افرادی که در به وجود آمدن بحران نقش داشته‌اند انرژی بدهید و از آن‌ ها بخواهید که برای جبران اشتباهات خودشان تا آنجا که می‌توانند تلاش کنند تا بتوانند کسب‌ و کار را از بحران نجات دهد و شما را به پیشرفت برسانند. 

خلاصه

به‌ طور کامل ما در این محتوا تلاش کردیم تا تمامی راه‌حل‌ های موجود برای رفع مشکل مشاغل در زمان بحران را بازگو کنیم. توجه کنید که این راه‌حل ‌ها و روش ‌ها در زمینه عبور از بحران بسیار تاثیر گذار هستند. اگر شما در بحرانی قرار دارید و به ‌دنبال راه‌حل ‌های تاثیر گذار برای خروج از آن‌، هستید سعی کنید تک‌تک روش ‌هایی که ما گفتیم را مورد بررسی قرار دهید. مطمئن باشید که می‌توانید با استفاده از این روش ‌ها راحت‌تر به آرامش ذهنی برسید و موفق تر عمل کنید. اگر در زمینه دیجیتال مارکتینگ، رشد کسب ‌و کار، و موارد گوناگون دیگر سوالاتی را دارید و دچار مشکل شده‌اید؛ می‌توانید با مراجعه به سایت ما یعنی احسانشووون به ‌راحتی پاسخ سوالات و ابهامات خود را دریافت کنید.

دوره آموزشی پیشنهادی

دوره برزخ تبلیغات
350,000 تومان

آخرین مقالات

پرسش و پاسخ
نظر و یا هر سوالی در خصوص مقاله " چند راه حل برای رفع مشکل مشاغل در زمان بحران " دارید مطرح کنید تا پاسخ دهیم.
4.7/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *